Кина Lab транспорт стапчиња со Стјуарт средни производител и снабдувач | Huida

Добредојдовте на Huida

Лабораторија за транспорт стапчиња со Стјуарт Средни

Краток опис:

Transport Swab  Code NO. Stick Material Head Material Tube material Medium Sterile Packing HP5020 snapple PS Viscose PP Stuart Gamma 1pc/polybag, 1000pcs/case HP5021 snapple PS Viscose PP Stuart+charcoal Gamma 1pc/polybag, 1000pcs/case Specification: The transport swab with stuart medium is used for collection, storage and transportation of microbe specimen. Ensure effective control over characteristics and biological activity of the microbe before analysis, to avoid bio pollution.G...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • детали за производот

  Тагови производ

  Транспорт стапчиња 

  Код NO. стик материјал Раководител на материјалот материјал на цевката средни стерилни пакување
  HP5020 snapple PS вискоза ПП Стјуарт гама 1pc/polybag, 1000pcs/case
  HP5021 snapple PS вискоза ПП Стјуарт + јаглен гама 1pc/polybag, 1000pcs/case

  Спецификација:
  Стапчето превоз со Стјуарт медиум се користи за собирање, складирање и транспорт на микроб примерок. Да се обезбеди ефикасна контрола над карактеристики и биолошката активност на микробот пред анализа, за да се избегне био pollution.Gamma стерилизирана.
  Детали:
  Се користи за собирање на примерок на усната шуплина, респираторен тракт, мочниот канал, грлото на матката, вагината. Погодно за транспорт, додека избегнување на загадувањето. Достапни со различни совети за земање мостри, како што се: природен памук, вештачки памук, полиестер влакна. Различни барања за земање мостри и тестирање, различни избори за клиентите.Ние, исто така, имаат средна транспорт брисеви како што се: Amies, Кери Блер, Стјуарт и др.

  Ние сме една од познатите брендови. Ве молиме да бидат слободни да купат лабораториски квалитет транспорт стапче со Стјуарт медиум со професионални добавувачи во Кина. Неспоредлив цена и услуга се нудат.
 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас